Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich preferencji zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców jest rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na specyfikacje asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy produkt zawiera jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego mundurka nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W tym komplecie śnieżna bluzka zachowuje ponadczasowy, dopasowany krój oraz jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz nieskomplikowane oraz postawione, co od razu dodaje koszuli szyku. Stylizacja elegancka jest podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny model z tkaniny. Taka tkanina daje jej lekko awangardowego charakteru oraz udowadnia, że nosząca ją kobieta jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez butów na obcasie. My proponujemy brokatowe, srebrne buciki o modnym, mocno wyciętym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę na skos. Niepowtarzalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję ozdabia wyrafinowany naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia dużo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na nadgarstek proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do shopów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie modna torebka